شرکت بانیان امید

شرکت برنامه‌ریزی و نمایشگاهی بانیان امید

برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فعالیتی کاملا تخصصی است که دانش،‌ تجربه و تکنولو‍ژی مناسب خود را می‌طلبد. خوشحالیم که شرکت بانیان امید با بیش از 25 سال فعالیت در این صنعت این امکان را فراهم کرده تا با شناخت خواسته‌ها و نیازهای مشتریان، آگاهی از دانش روز، دسترسی به بهترین نیروی انسانی و بهره‌برداری از مناسب‌ترین امکانات فنی قادر به ارائه خدمات تخصصی به مشتریان خود باشد.‌ شرکت برنامه‌ریزی و نمایشگاهی بانیان امید درسال 1380 به وسیله گروهی بنیان نهاده شد که از سال‌ها تجربه فعالیت در زمنیه‌های مختلف صنعت نمایشگاهی برخوردار بودند. آغاز فعالیت مدیریت شرکت برنامه‌ریزی و نمایشگاهی بانیان امید در این صنعت به سال 1364 برمی‌گردد و تنها در طی دو سال اداره مرکز مدیریت و برنامه‌ریزی نمایشگاهی میلاد (مستقر در مرکز دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران) برگزاری و عرضه خدمات در 22 نمایشگاه بین‌المللی را برعهده داشته‌است. تأسیس شرکت بانیان امید با هدف ارائه خدمات نوین در صنعت نمایشگاهی به وسیله سیاست گذاری مستقل و ایجاد کانونی برای جذب و جلب همکاری نیروهای متخصص و با تجربه – که دارای عزم راسخ برای حضور فعال و ثمر بخش دراین صنعت و ارتقاء‌ سطح خدمات آن می‌باشند – انجام شد.

برخی از نمایشگاه های برگزارشده توسط شرکت بانیان امید:

– نمایشگاه بین‌المللی توانمندی های صنعت خودرو ایران
– نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی
– نمایشگاه بین‌المللی رنگ،‌ رزین، پوششهای صنعتی، مواد کامپوزیت و صنعت آبکاری
– نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل (هومکس)
– نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساخت و ساز
– نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ)
– نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی
– نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی
– نمایشگاه بین‌المللی لوازم و تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی، دارویی و خدمات سلامت
– نمایشگاه بین‌المللی املاک و مستغلات
– نمایشگاه بین‌المللی صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه)
– نمایشگاه بین‌المللی توریست
– نمایشگاه بین‌المللی لجستیک،‌ زنجیره تأمین و توزیع
– نمایشگاه بین‌المللی آموزش و پژوهش
– نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات صوتی و تصویری
– نمایشگاه بین‌المللی علوم زمین
– نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین‌آلات و تجهیزات معدن، راهسازی و صنایع وابسته

سوابق مدیریت شرکت بانیان امید

شرکت برنامه‌ریزی و نمایشگاهی بانیان امید درسال 1380 به وسیله گروهی بنیان نهاده شد که از سال ها تجربه فعالیت در زمنیه های مختلف صنعت نمایشگاهی برخوردار بودند. شرکت برگزار کننده نمایشگاه های بین المللی آغاز فعالیت مدیریت شرکت برنامه ریزی و نمایشگاهی بانیان امید در این صنعت به سال 1364 برمی گردد و تنها در طی دو سال اداره مرکز مدیریت و برنامه ریزی نمایشگاهی میلاد ( مستقر در مرکز دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران) برگزاری و عرضه خدمات در 22 نمایشگاه بین المللی را برعهده داشته است . تاسیس شرکت بانیان امید با هدف ارائه خدمات نوین در صنعت نمایشگاهی  به وسیله  سیاست گذاری مستقل و ایجاد کانونی برای جذب و جلب همکاری نیروهای متخصص و با تجربه – که دارای عزم راسخ برای حضور فعال و ثمر بخش دراین صنعت و ارتقاء‌ سطح خدمات آن می باشند انجام شد . خوشبختانه کمیت و کیفیت نمایشگاه هایی که شرکت درطی این سال ها متولی برگزاری آنها بوده است و همچنین همکاری مستمرو سازنده با شرکت ها و گروه های همکار ومشتریان، این نوید را می دهد که شرکت در حصول به اهداف خود موفق بوده است.

گروه بانیان امید به عنوان اولین و شناخته شده ترین شرکت ایرانی در زمینه برگزاری نمایشگاههای داخلی و بین المللی می باشد . این گروه فعالیت خود را به صورت رسمی از سال 1381 یعنی حدود دو دهه پیش آغاز نموده که در این مدت دستاورد های بسیار زیادی در زمینه پروژه های دولتی و خصوصی بدست آورده است . امروزه این دستاوردها و تجربیات با ارزش، گروه بانیان امید را به یکی از حرفه ای ترین گروه‌ها در صنعت نمایشگاهی کشور تبدیل کرده‌است.

حوزه‌های فعالیتی شرکت بانیان امید

– طراحی و ساخت سایت‌های نمایشگاهی
– مدیریت و بهره‌برداری از ساستی‌های نمایشگاهی
– برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی داخلی و خارجی
– طراحی و ساخت غرفه‌های نمایشگاهی و خدمات وابسته‌
– طراحی و تولید سیستم‌های پیش‌ساخته نمایشگاهی، خانگی، اداری و فروشگاهی
– مشاوره بازاریابی در زمینه موفقیت بیشتر برای شرکت‌کنندگان در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی
– برگزاری همایش‌های علمی – بازرگانی، سمینارها و جشنواره‌های ملی و بین‌المللی

تاریخچه شرکت بانیان امید

1364:
شروع فعالیت های مرتبط با صنعت نمایشگاه کشور از طریق تشکیل پایون های تجاری ایران و حضور در نمایشگاه های برگزارشده در کشورهایی مانند قطر، امارات متحده عربی، عمان و سنگاپور به عنوان نماینده رسمی نمایشگاه های مذکور

1368:
قرارداد مشارکت و همکاری با شرکت اکتانورم آلمان و آغاز به کار رسمی در کشور ایران به عنوان نماینده انحصاری آن شرکت

1370:
تولید محصولات مرتبط با صنعت نمایشگاهی و لوازم و تجهیزات دکوراسیون منزل، اداری و فروشگاهی، تحت لیسانس شرکت اکتانورم آلمان

1377:
تأسیس مرکز مدیریت بهره برداری نمایشگاهی میلاد با همکاری صندوق ضمانت صادرات ایران و برگزاری مستقیم و همکاری در برگزاری 22 نمایشگاه طی 18 ماه توسط مدیریت مرکز در سالن میلاد امام (ره) یا 31 واقع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران.
این آمار به نوبه خود بی نظیر بوده و به واسطه تشکیل هفت تیم توانمند و حرفه ای محقق گردید.
شروع فعالیت رسمی در زمینه برگزاری نمایشگاههای داخلی و بین المللی ایران به نام مرکز مدیریت و برنامه ریزی نمایشگاهی میلاد با
برگزاری 22 نمایشگاه بین المللی موفق فقط در زمان 18 ماه که به عنوان بهترین آمار برگزاری نمایشگاهها در صنعت نمایشگاهی کشور توسط بخش خصوصی ثبت گردید .

1378:
تعداد قابل توجهی از نمایشگاههای بین المللی بدواً توسط مدیریت بانیان امید معرفی و برگزار شده است که برخی از آنها عبارتند از:

– نمایشگاه بین المللی توریست
– نمایشگاه بین المللی ترافیک
– نمایشگاه بین المللی رنگ، رزین، پوشش های صنعتی، مواد کامپوزیت و صنعت آبکاری
– نمایشگاه بین المللی لجستیک و زنجیره تأمین و توزیع
– نمایشگاه بین المللی آموزش و پژوهش
– نمایشگاه بین المللی تجهیزات صوتی و تصیری
– نمایشگاه بین المللی علوم زمین

1380:
با توجه به افزایش حوزه فعالیتی گروه بانیان امید در زمینه های مختلف نمایشگاهی و نیاز به هسته های فعال تخصصی در راستای نیل به اهداف هر حوزه شرکت برنامه ریزی نمایشگاهی بانیان امید تأسیس شد.

1395:
عقد قرارداد ساخت و مدیریت سالن 5 نمایشگاه بین المللی تحت قالب BOT با شرکت سهامی نمایشگاه های ج.ا.ا.

1395 – 1403:
شرکت بانیان امید از سال 1395 تا کنون به عنوان بهره‌بردار سالن 5 نمایشگاه بین‌المللی تهران به فعالیت خود ادامه داده‌است. ورود به عرصه‌های نوین خدمات نمایشگاهی مانند ارائه فضای مناسب برگزاری همایش‌ها و ارائه خدمات رفاهی ویژه غرفه‌داران در ایام برگزاری، از جمله این خدمات بوده‌است که باعث گردیده شرکت بانیان امید به عنوان مجموعه خصوصی پیشرو در این حوزه در کشور شناخته‌گردد.

اعضاء هیأت مدیره شرکت بانیان امید:

شهنام سپاسدار تهران بانیان امید
شهنام سپاسدار تهران بانیان امید

شهنام سپاسدار تهران
رئیس هیأت مدیره

مهشید منفرد بانیان امید
مهشید منفرد بانیان امید

مهشید منفرد
عضو هیأت مدیره و مدیر اجرایی

صالح سپاسدار طهران بانیان امید
صالح سپاسدار طهران بانیان امید

صالح سپاسدار تهران
مدیرعامل

سحاب سپاسدار تهران بانیان امید
سحاب سپاسدار تهران بانیان امید

سحاب سپاسدار تهران
عضو هیأت مدیره و مدیر امور بین‌الملل

 گروه بین المللی بانیان امید

گروه بانیان امید بعنوان یک شرکت بین‌المللی تأثیر فعالیت موازی در داخل و خارج از کشور را به خوبی شناخته و بخشی از توان خود را به امر گسترش روابط تجاری از طریق حضور در بازارهای جهانی اختصاص داده است. در همین راستا غیر از عقد قرارداد تجاری با نمایندگان در کشورهای چین، هند، کره جنوبی، تایوان، امارات متحده عربی، آلمان، ایتالیا، سنگاپور، کشورهای حوزه خلیج فارس اقدام به تاسیس شرکت زیرمجموعه در کشورهای مالزی، ترکیه و کانادا نموده.
هدف از حضور گروه در این کشورها نه تنها تسهیل امور مشارکت و حضور در نمایشگاه ها برای مخاطبین بوده بلکه با توجه به توان و تجربه و جایگاه شناخته شده بین المللی گروه برگزاری مستقیم نمایشگاه های تجاری در این کشورها هدف اصلی شرکت می باشد.
شرکت 6S Global در سال ۲۰۲۲ د کشور ترکیه تأسیس شده و طی این دوره جایگاه مناسبی در بازار هدف به خود اختصاص داده است.
شرکت 8Sphere Events در سال ۲۰۲۳ در کشور کانادا شروع به کار کرده است.

سازمان های مرتبط

کلیه امور مربوط به سازماندهی و برگزاری نمایشگاههای بین‌الملل مستلزم به همکاری شرکت‌های برگزارکننده با سازمان‌های دولتی و نهادهای خصوصی در ایران و سایر کشور‌ها می‌باشد. برخی از این سازمان‌ها و شرکت‌ها عبارتند از:
– وزارت صنعت، معدن، تجارت
– شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران (IIEC)
– سازمان توسعه تجارت ایران
– اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران و کشورهای دیگر
– اتاق‌های مشترک ایران و سایر کشورها
– کلیه سایت‌های نمایشگاهی دنیا
– کلیه شرکت‌های برگزارکننده سطح جهان
– تشکّل‌های مهم داخلی و خارجی فعال در صنایع و خدمات موضوع هر نمایشگاه

اصلی ترین شرکت های وابسته و همکار

– شرکت 6S Global در کشور ترکیه
– شرکت 8Sphere Events در کشور کانادا
– دفاتر نمایندگی های همکار شرکت در کشورهای چین، ترکیه، امارات، اروپا

خلاصه‌ای از فعالیت‌های واحد مهندسی و ساخت و ساز

– طراحى و ساخت بیش از 100/000 متر مربع غرفه نمایشگاهى و ارائه کلیه خدمات مربوط به نمایشگاه به شرکت کنندگان داخلى در نمایشگاههاى مختلف در تهران و دیگر شهرهاى ایران.
– طراحى و ساخت بیش از 40/000 متر مربع غرفه نمایشگاهى و ارائه کلیه خدمات مربوط به نمایشگاه به شرکت کنندگان خارجى در نمایشگاههاى مختلف در ایران.
– طراحى و ساخت حدود 20/000 متر مربع غرفه نمایشگاهى و ارائه کلیه خدمات مربوط به نمایشگاه به شرکت کنندگان ایرانى و خارجى در نمایشگاههاى مختلف دنیا.
– طراحى و ساخت صدها غرفه خاص نمایشگاهى در داخل و خارج از کشور براى شرکت‌هاى بزرگ و معتبر.
– طراحى و ساخت صدها غرفه نمایشگاهى در فضاى باز نمایشگاه ها.
– طراحى داخلى و ساخت دکوراسیون و مبلمان فروشگاه ها و دفاتر شرکت‌هاى ایرانى و خارجى که بصورت دولتى یا خصوصى در کشور فعالیت دارند.
– ارائه کلیه خدمات نمایشگاهى با کیفیت بسیار بالا به شرکت کنندگان داخلى و خارجى.

مأموریت و چشم انداز شرکت بانیان امید

مأموریت:
توسعه پیشبرد صنعت نمایشگاهی از طریق ارتقاء فعالیت های صنفی، مطالعه و تحقیقات میدانی در زمینه تقاضای شرکت کنندگان و ایجاد فضای ممکن و مناسب برای هر نمایشگاه به عنوان هدف اصلی شرکت می باشد.
علاوه بر این جلب رضایت بالای مشتریان از اهداف اصلی اجرایی گروه بانیان امید است.
بدست آوردن چنین اهدافی در این صنعت فقط با سازماندهی و برگزاری نمایشگاه های موفق حادث نخواهد شد بلکه توانایی در ایجاد خلاقیت و آفرید و اجرای علوم به روز دنیا که مرتبط با این صنعت می باشند نیز از اهداف اصلی گروه می باشد.

چشم انداز:
چشم انداز گروه بانیان امید برای پیشبرد عملکرد خود در مدیریت برتر نمایشگاهی دسترسی به دانش روز دنیا در زمینه فعالیت خود و همچنین استخدام و بکارگیری نیروهای متخصص در زمینه فعالیت نمایشگاهی کشور و نیز همکاری و ارتقاء فعالیت همزمان تمامی دست اندرکاران در این صنعت می‌باشد.

واحد طراحی مهندسی

گروه طراحان بانیان امید به عنوان یک واحد توسعه مهندسی – معماری فعالیـت خود را در زمینه مشاوره، طراحی و اجرای غرفه‌های نمایشگاهی ازدهه 60 (ه.ش) آغاز نموده و نام ایران استند دیزاین (Iran Stand Design) را در سال 1392 به عنوان نام تجاری برگزیده است.
Iran Stand Design در راستای اهداف بلند مدت خویش، خدمات خود را در کلیه نمایشگاه‌های عمومی و تخصصی داخل و خارج از کشور،  طراحی و اجرای پروژه‌های معماری، ایجاد و توسعه کامل زنجیره تأمین خدمات غرفه سازی و غرفه آرایی گسترش داده است.
IranStandDesign ازابتداى فعالیت حرفه‌ای خود با بهره گیری از تیم مهندسی توانمند و کارآمد،طراحان خلاق و زبردست ونیز برخورداری ازتکنولوژى وتجهیزات متنوع و به روز دنیا توانسته باطراحی و اجرای غرفه های نمایشگاهی درتهران وشهرستان و همچنین نمایشگاه‌های خارج از کشور و با اجرای سالانه بالغ بر 10000 متر مریع خدمات غرفه سازی به عنوان یکی ازشرکت‌های پیشرو در عرصه طراحی و غرفه سازی به شمار آید.
لازم به ذکر است IranStandDesign به عنوان بخش غرفه‌سازی شرکت بانیان امید عضو انجمن صنفى کارفرمایى غرفه‌سازان تهران، دارنده رتبه A در سیستم رتبه‌بندى انجمن غرفه‌سازان نمایشگاه و دارنده گواهینامه غرفه‌سازى از نمایشگاه بین‌المللی می‌باشد.

برخی از مشتریان ما